Aktualności

Architecture with People

W ramach tegorocznych Dni Skandynawskich Ambasada Królestwa Danii w Warszawie oraz INKU Szczeciński Inkubator Kultury serdecznie zapraszają na wystawę pt. „Architecture with People”, która prezentuje najlepsze duńskie projekty architektoniczne ostatnich lat, stworzone z dbałością o środowisko i dobre samopoczucie mieszkańców. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 kwietnia 2017 r. (sobota), o godz. 13:00  w siedzibie INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury (al. Wojska Polskiego 90).

Środowisko fizyczne odzwierciedla i wpływa na społeczeństwo. W państwie opiekuńczym, takim jak Dania, architektura i urbanistyka odgrywają kluczową rolę, w tworzeniu ram społecznego rozwoju.

Duńscy architekci znani są z kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju, oszczędności energii i urbanistyki, którzy projektują budynki na całym świecie. Architekci angażują się w dialog z obywatelami. To pozwala im zaspokoić potrzeby użytkowników, a także wziąć pod uwagę ich możliwe potrzeby na przyszłość.

Ambasada Królestwa Danii w Warszawie promuje duńskie rozwiązania w dziedzinie zrównoważonej architektury i planowania przestrzennego. Swoje działania kierują do samorządów, deweloperów, architektów, urbanistów, studentów architektury oraz szerokiej publiczności.

Na zaproszenie Ambasady do Warszawy przyjechał ceniony duński architekt i urbanista Jan Gehl, reprezentanci miasta Aalborg i Frederikssund oraz przedstawiciele pracowni Henning Larsen Architects, EFFEKT i Aarhus Arkitekterne.

Do tej pory zorganizowali trzy seminaria i cztery wystawy, których tematem była duńska architektura i urbanistyka. W planie są kolejne. Osią ich spotkań zawsze jest człowiek i jego dobre samopoczucie w budynkach, we wnętrzach lub w przestrzeni miejskiej. Ambasadzie Królestwa Danii w Warszawie zależy, aby promować duńskie projekty architektoniczne i urbanistyczne, które powstały z poszanowaniem środowiska naturalnego i troską o dobro mieszkańców.

W ciągu ostatnich czterech lat w realizacji pomysłów pomogli im Urząd m.st. Warszawa, Urząd Miasta Szczecin, Urząd Miasta Lublin, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Bydgoszczy, Duński Instytut Kultury w Polsce oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Jeżeli chcecie Państwo wypożyczyć wystawę „Architecture with People” i inne wystawy lub zorganizować seminarium na temat duńskiej zrównoważonej architektury, to warto się skontaktować z Ambasadą (kontakt mailowy: wawamb@um.dk.).

 

Wystawa potrwa  do 19 kwietnia  2017 r.                                            

Wstęp bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

CO: Architecture with People – wystawa w INKU 

KIEDY:1 kwietnia – 19 kwietnia 2017 r.

GDZIE: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

ORGANIZATORZY: Ambasada Królestwa Danii w Warszawie, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Stowarzyszenie Media Dizajn, Urząd Miasta Szczecin

Druk wystawy sfinansowano ze środków Agency for Culture and Palaces.

 

Godziny otwarcia wystawy:

1 kwietnia | godz. 13:00-15:00 | WERNISAŻ WYSTAWY

3 kwietnia | godz. 9:00-11:00

4 kwietnia | godz. 21:00-22:00

6 kwietnia | godz. 20:00-22:00

10 kwietnia | godz. 13:00-14:00

12 kwietnia | godz. 15:00-17:00

13 kwietnia | godz. 20:00-21:00

19 kwietnia | godz. 20:00 – 21:00

oraz w innych godzinach od poniedziałku do piątku po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym (91 424 04 64).

 

PRZYSTAŃ (w) INKU!

Organizator

Partner strategiczny

Partnerzy

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.