Aktualności

Jubileuszowe, piąte spotkania ze Skandynawią

Szczecin po raz kolejny zbliża regiony leżące po obu stronach Bałtyku. Jako nowoczesna i otwarta metropolia oferuje spotkania biznesu i nauki, innowacji i technologii, a także odmiennych stylów i trendów artystycznych. 5. Dni Skandynawskie odbędą się w dniach 10–13 maja 2018 r.

Ideą wydarzenia jest stworzenie takich warunków na płaszczyźnie biznesu, kultury czy edukacji, aby sprzyjały i dawały realne możliwości dla nawiązywania współpracy pomiędzy Szczecinem a Skandynawią. Ostatnie pięć lat pokazały, jak bardzo potrzebna jest ta inicjatywa, a zaangażowanie skandynawskich Ambasad rokrocznie wpływa na prestiż i rangę obchodów. Tegorocznym partnerem strategicznym jest Ambasada Szwecji, przy honorowym patronacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

5. Dni Skandynawskie rozpoczną się w dniu 10 maja Galą Inauguracyjną w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, którą uświetni koncert Big Band Floating Orchestra. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom przedsiębiorców, stworzyliśmy nową, wzbogaconą formułę Business Connect. Spotkania face-to-face ludzi biznesu odbędą się 11 maja w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Na jednej płaszczyźnie i w jednym czasie proponujemy skumulowane narzędzia wsparcia biznesu – Speed business meeting, spotkania z ekspertami, warsztaty dotyczące międzykulturowości czy strefa HR. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami zagranicznymi, a także szansa na wymianę doświadczeń oraz rozwój współpracy międzynarodowej z podmiotami gospodarczymi krajów skandynawskich.

Kolejne dni to szereg wydarzeń towarzyszących, związanych z szeroko rozumianą kulturą, edukacją czy sportem. Zainteresowani skandynawskim stylem życia będą mogli udać się na Rodzinny Piknik Skandynawski na Alei Kwiatowej, a najmłodsi będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach żeglarskich na szczecińskiej Marinie. Zarówno duzi, jak i mali, z pewnością znajdą ciekawe dla siebie wydarzenia pośród projekcji filmów, wystaw i koncertów. Miłośnicy jazzu usłyszą skandynawskie akcenty również podczas tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu Me.Ba. Bogaty program pozwoli każdemu z nas na lepsze poznanie kultury i obyczajów skandynawskich.

Organizator

Partner strategiczny

Partnerzy

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.