Prelegenci

Marcin Pokojski

Założyciel infoShare Academy i organizator konferencji infoShare

Od 16 lat w biznesie IT. Przeszedł ścieżkę od junior programisty do dyrektora IT. Od ponad 2 lat skupia się na nowoczesnych formach edukacji programistów. W międzyczasie współtworzy konferencję infoShare - największą konferencję technologiczną w CEE. W dotychczasowych edycjach brało udział 17.000+ uczestników, 500+ prelegentów, 500+ sponsorów i partnerów. Wspiera także startupy i przedsiębiorców, którzy dopiero startują jako doradca oraz inwestor.

Adam Dębowski

Od 2006 roku doradca biznesowy, przedsiębiorca, mediator, mówca  specjalizujący się w przywództwie, zwiększaniu skuteczności, w zarządzaniu zmianą i zespołami oraz w podnoszeniu zysków w firmach. Pomaga podejmować najtrudniejsze decyzje w biznesie i porządkować to, co obecnie jest w chaosie. Jest także psychologiem biznesu i w swojej pracy skupia się często na podnoszeniu inteligencji emocjonalnej w biznesie i psychologii przyszłości.

Pracuje dla kadr zarządzających, takich firm jak Śnieżka, Samsung, Orange, Metlife. Pomaga ludziom i firmom w zmianach ze szczególnym naciskiem na rozwój mentalności menadżerów i pracowników oraz pokonywaniu wewnętrznych ograniczeń. Pomaga ludziom i firmom przebijać szklane sufity, poprzez pracę z oporem własnym i oporem innych ludzi. Wspiera w radzeniu sobie z najtrudniejszymi momentami w życiu, przeciążeniem wewnętrznym, stagnacją w biznesie, wypaleniem.

Od 2009 roku razem z żoną prowadzi firmę dzięki czemu nieustannie ma kontakt z realiami zarządzania, sprzedaży, marketingu. Twórca metodologii i filozofii zarządzania zmianą Change Value Process (CVP). Wykłada na dwóch wyższych uczelniach (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu).

Prowadzi bloga o psychologii przyszłości i psychologii strategicznej (psychologiaprzyszlosci.pl). Zapraszany jako ekspert do mediów: TVN, TVP, Polsat, Polskie Radio, Forbes, Gazeta Prawna. Pasjonat kina,  przygotowuje się do roli producenta filmowego i scenarzysty, aby tworzyć filmy najwyższej jakości o człowieku w biznesie i w przyszłości. Inspirują go takie filmy jak Incepcja, Billions, Dolina Krzemowa.

Maciej Jankowski

Dyrektor generalny Fundacji Netcamp / współzałożyciel Startup Poland / Techstars Startup Weekend Szczecin

Maciej to założyciel i prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp gdzie buduje "Dolinę Krzemową" w głowach ludzi promując dzielenie się wiedzą, współpracę i networking. Już prawie od 10 lat rozwija w Szczecinie największą w zachodniej Polsce społeczność technologiczno-startupową organizując Netcamp - inspirujące spotkania IT  oraz Techstars Startup Weekend Szczecin, ostatnia edycja nt AI.

Jako współzałożyciel Startup Poland pomaga tworzyć lepsze warunki do rozwoju startupów w Polsce. Za swoją działalność otrzymał branżową nagrodę Aulera oraz był finalistą European Enterprise Awards za wspieranie przedsiębiorczości technologicznej. Twórca wizji "100 programistów dla Szczecina" których chce wyszkolić co roku aby pomóc w rozwoju lokalnej branży IT. Aktualnie skupia się na łączeniu startupów z partnerami korporacyjnymi (fintech, IoT, Industry 4.0) oraz finansowaniem w ramach akceleratora Idea Global. 

Maciej  to pasjonat technologii, marketingu i startupowy geek. Od wielu lat zajmuje się też marketingiem internetowym, głównie SEM/Google Ads oraz webanalityką. Lider TEDxSzczecin promujący od 7 lat ideas worth spreading. 

Marcin Kaczmarek

Prezes zarządu w Consileon Polska

spółki będącej częścią niemieckiej grupy Consileon, która specjalizuje się w konsultingu IT, a także tworzeniu aplikacji wspierających kluczowe procesy biznesowe. Działa głównie w takich sektorach jak finanse i bankowość, motoryzacja oraz handel.

Pod jego okiem firma zrealizowała prawie 120 projektów IT dla klientów z całego świata - od USA po Hongkong. Wśród jego klientów znajdują się m.in. największe światowe banki, globalne marki branży motoryzacyjnej oraz startupy z Doliny Krzemowej. Od wielu lat zasiada w zarządzie Klastra IT.

Jest współzałożycielem szczecińskiego FinTech Hub - grupy firm, które tworzą oprogramowanie dla banków oraz organizacji i instytucji finansowych, a także jednym z inicjatorów spotkań JAVIPS dla ekspertów technologii Java.

Martalena Madej

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Oslo

Doświadczony project manager, szczególnie w obszarach bezpośrednich inwestycji zagranicznych, budowaniu strategii i komunikacji. Kompetencje rozwijała w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW S.A.), Credit Suisse oraz Hewlett Packard Enterprise.

Absolwentka Master of Business Administration na Franklin University i w Wyższej Szkole Bankowej, filologii angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, studiów podyplomowych z przekładu (polski-angielski) w Instytucie Filologii Angielskiej UWr i studiów języka polskiego jako obcego i kultury polskiej dla obcokrajowców w Instytucie Filologii Polskiej UWr.

Z Norwegią związana zawodowo i prywatnie. Zakochana w Oslo, fascynuje ją kultura i język norweski.

Na rynku norweskim działa od lutego 2018 r. W tym czasie obsłużyła w ramach One Stop Shop kilkaset polskich firm zainteresowanych ekspansją w Królestwie Norwegii. Stworzyła także sieć partnerów - konsultantów z obszaru doradztwa inwestycyjnego, prawnego, księgowego i BHP, którzy mogą wesprzeć polskie firmy wiedzą ekspercką z zakresu prowadzenia działaności na terenie Norwegii.

Daria Nowak

najaktywniejszy polski wulkan energii. Od 16 lat na scenie, przez 6 lat na ekranie telewizyjnym jako prezenter. Doświadczona i pełna pasji konferansjerka. Orędowniczka motta „Nie można zmienić przeszłości, ale można kreować przyszłość”. Prywatnie fanka squasha, obrotu nieruchomościami, podróży i inspirującej lektury, dla której w życiu bardzo ważni są ludzie, bo to Oni tworzą historię.

Daniel Larsson

Radca Ambasady Szwecji w Warszawie

Odpowiedzialny za wspieranie relacji biznesowych między Szwecją a Polską. Od ponad 10 lat pomaga szwedzkim firmom rozwijać się na rynkach w CEE, a szczególnie w Polsce. Do roku 2016 zajmował stanowisko szefa Business Sweden na Polskę, Rumunię oraz Ukrainę, a od 2016 działa w strukturach Ambasady Szwecji. Szwed, z polskimi korzeniami, z pasją rozwijania firm na rynkach zagranicznych, od tych najmniejszych do dużych strategicznych projektów. Jeden z priorytetów Ambasady Szwecji w 2019 r. to pogłębiona wymiana doświadczeń oraz know-how między Polską a Szwecją w dziedzinie innowacyjności.

Przemysław Krzywania

Dyrektor Zarządzający EBKF

W branży IT od 2008 roku. Zaczynał od programowania w C++ urządzeń mobilnych z Windows CE, następnie Adobe Flex i C#. Ostatecznie pracuje nad Full-Stack, wykorzystując głównie PHP. Od roku 2015 prowadzi w EBKF projekty związane z IIOT, Przemysłem 4.0 i Fintech. Jest fanem zwinnego podejścia do wytwarzania oprogramowania.

Kieruje zespołem programistów i elektroników, realizujących projekty z obszaru Industry 4.0 a w szczególności IIoT – Industrial Internet of Things (Przemysłowy Internet Rzeczy). Zespół EBKF swoje kompetencje w tym obszarze buduje od 2008 roku, kiedy to stworzyli pierwszy na świecie system do zdalnego zarządzania myjniami samochodowymi. Na podstawie tych doświadczeń zbudowaliśmy i rozwijamy EBKF Fleet Manager, czyli uniwersalny system do zdalnego monitorowania pracy maszyn niezależnie od ich wieku i producenta.

Marek Jan Kubik

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i European University Viadrina Frankfurt (Oder). Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w administracji rządowej i samorządowej oraz bogate doświadczenie biznesowe zdobyte podczas pracy w przedsiębiorstwach prywatnych w Polsce i Niemczech.

Jest inicjatorem wielu projektów związanych z nowoczesnymi usługami przemysłowymi w Szczecinie. Jest autorem strategii poszukiwania inwestorów dla Miasta Szczecin oraz marki Invest in Szczecin.

Od 2015 r. jest Prezesem Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Sp. z o.o., z powodzeniem wdrażając program wspierania i wzmacniania lokalnych przedsiębiorców na arenie krajowej i międzynarodowej.

Tomas Petersson

Dyrektor i właściciel szwedzkiej firmy.

Ekspert na polskim rynku dla szwedzkiego biznesu. Posiada bardzo bogate doświadczenie międzynarodowe oraz doskonałe zrozumienie i wgląd w różne kultury i kultury biznesowe. Ma dużą wiedzę na temat tworzenia sieci międzynarodowych, zarówno biznesowych, jak i organizacyjnych oraz oficjalnych kontaktów.

Posiada wieloletnie doświadczenie na rynku jako przedstawiciel handlowy ds. Eksportu w Perstorp AB (1984 - 1987), kierownik projektu / konsultant w The New Welfare Foundation w Sztokholmie (1989-1992). W latach 1992-2001 pracował jako pełnoetatowy polityk w mieście Helsingborg i regionie Skania. Od 2001 do 2012 roku był kierownikiem ds. Rozwoju międzynarodowego / menedżerem rozwoju biznesu w Malmö, a następnie przez dwa lata pracował jako kierownik ds. Rozwoju biznesu w Sustainable Business Hub w Malmö. Obecnie pracuje głównie dla dużych firm w szwedzkim przemyśle budowlanym, importując materiały budowlane z Polski do Szwecji.

Tomasz Łasecki

Prezes Zarządu POMERANGELS ASI S.A. funduszu venture capital inwestującego z Aniołami Biznesu.

Tomasz ma 15 lat doświadczenia we wspieraniu firm technologicznych na wczesnym etapie rozwoju. Współtwórca i przez 9 lat zarządzający operacyjnie Siecią Aniołów Biznesu AMBER.  Zrealizował lub wspierał kilkadziesiąt transakcji kapitałowych w firmy technologiczne. Organizator szeregu inicjatyw dla startup'ów m.in. Forów AMBER czy jednego z pierwszych w Polsce programu akceleracyjnego Global Startup Challenge.

Od niedawna zarządza funduszem POMERANGELS, który wraz z aniołami biznesu zapewnia finansowanie o charakterze smart money.

Kim Esben Jørgensen

He co-founded Icotera in 2007, and from the early days worked as the technical driving force within the company as Chief Technology Officer. Besides his role as CTO, Kim also, on a daily basis runs technical support, the team of pre-sales engineers and drives product innovation.

Prior to the work at Icotera, Kim worked for Telenor, initially as the Head of IT and Internet Deployment, and later also as a member of the management team. Kim was involved in everything from daily operations to strategic planning. In this work Kim managed and designed one of the very first successful FTTH builds in Denmark - which inspired the later entrepreneurship.

Kim has always worked and studied in the world of IT, which focus on infrastructure and creating simple solutions for complex problems.

Andreas Hastbeck

Dyrektor Zarządzający Vortex.gg

Wprowadza technologię firmy do jak największej liczby potencjalnych partnerów tworząc zespół światowej klasy, który będzie napędzał przyszłość gier w chmurze. Ma ponad 5-letnie doświadczenie jako księgowy w Deloitte i jako kontroler finansowy w Financial Institute znany jako Amagerbanken A/S. Jego doświadczenie zawodowe rozciąga się od audytu/kontroli do zadań administracyjnych, ale obejmują także prowadzenie zespołów zarządzających złożonych z 3-8 osób wykonujących różne zadania kontrolne. Współfinansowałe OnePlay, która była platformą do pobierania gier dostępną na całym świecie i zarządzał nią przez 8 lat. Pozyskiwał finansowanie, budował partnerstwa i prowadził wszystkie zadania operacyjne w firmie. Skończył duńskie studia HD z zakresu rachunkowości i zarządzania finansami, które są zaktualizowanym programem, odpowiednikiem studiów magisterskich dla biznesu. Stopień ten jest znany w Danii jako HD (R).

Marcin Bortkun

Prezes Zarządu Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej

Gdański przedsiębiorca, od 15 lat prowadzący działalność w Polsce i w Norwegii; współzałożyciel i Prezes Zarządu Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej – niezależnej organizacji non-profit zrzeszającej przedsiębiorców z Polski i z Norwegii i skupiającej się na rozszerzaniu współpracy, wymianie handlowej między firmami polskimi i norweskimi oraz promowaniu kultury obydwu krajów.

Søren Peters

Dyrektor Zarządzający Gain & Co

Søren jest uznanym liderem w dziedzinie IT i robotyki w Danii. Założył kilka firm i przekształcił je w rentowne firmy. Jego poprzednia firma, T26, została zakupiona w 2016 r. za kilkadziesiąt milionów Euro.

Gain & Co. to dom doradczy z siedzibą w Danii i Polsce specjalizujący się w automatyzacji i technologii robotów. Doradza firmom jak zidentyfikować ich potencjał automatyzacji i zmaksymalizować zwrot z inwestycji w roboty. W 100% niezależny od dostawców rozwiązań.

Organizator

Patronat honorowy

Partner strategiczny

Partnerzy

Instytucje i firmy wspierające

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.