Historia

Dni Skandynawskie 2018

5. edycja wydarzenia to kontynuacja rozpoczętej przed czterema laty idei stworzenia w Szczecinie aktywnej i interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. W 2018 roku wydarzenie odbyło się w nowej formule, która spodobała się gościom i uczestnikom.

Szczecin, którego głównym atutem rozwojowym jest położenie, bliskość natury oraz dynamizm i kreatywność młodych ludzi, ma wiele wspólnego z podejściem rozwojowym, jakie można spotkać w Danii, Szwecji, Norwegii czy Finlandii.

Dni Skandynawskie są jedynym wydarzeniem w Polsce, które tak wielotorowo podkreśla współpracę ze Skandynawią i jest tak szeroką platformą do wymiany kontaktów i rozwoju wzajemnych relacji.

Bliska już i świetnie układająca się współpraca z ambasadami państw skandynawskich, pozwala na organizację tej imprezy na najwyższym poziomie, nie tylko organizacyjnym, ale również i merytorycznym.

Chcąc zachęcić do współpracy przedsiębiorców, zorganizowaliśmy spotkanie biznesowe – Business Connect, podczas którego na przedsiębiorców i uczestników czekał ciekawy program: m.in. giełda kontaktów – Business Speed Meetings, warsztaty na temat kompetencji międzykulturowych w biznesie, panel merytoryczny dotyczący innowacyjnej przestrzeni wzorem ze Skandynawii, spotkania z ekspertami. Wydarzenie dedykowane było nie tylko przedsiębiorcom, ale również samorządowcom, architektom, urbanistom. Każdy, komu Skandynawia jest bliska, lub chce ją poznać, znalazł podczas wydarzenia ciekawe elementy programu.

Wśród gości honorowych znaleźli się m.in.: JE Hanna Lehtinen Ambasador Republiki Finlandii, JE Ole Egberg Mikkelsen Ambasador Królestwa Danii, JE Olav Myklebust, Ambasador Królestwa Norwegii, JE Stefan Gullgren Ambasador Królestwa Szwecji, eksperci Ministerstw, przedstawiciele środowisk akademickich, samorządowych, a także przedstawiciele biznesu, przedsiębiorców, środowisk pozarządowych, artystycznych i kulturalnych.

Bardzo ważnymi gośćmi tych wydarzeń byli również przedstawiciele naszych miast partnerskich ze Skandynawii (Esbjerg/Dania, Malmo/Szwecja) i zaprzyjaźnionych ( Evje/Norwegia). Mamy nadzieję, że kolejne edycje przyniosą nowe partnerstwa.

Organizator

Partnerzy

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.