Historia

Dni Skandynawskie 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w dniach 19-23 maja 2021 r. odbyła się w Szczecinie 7. edycja Dni Skandynawskich.

Inauguracja wydarzenia połączona była z uroczystym otwarciem Domu Skandynawskiego, miejsca spotkań propagującego  w sposób szczególny skandynawski styl życia oraz integrującego lokalną, międzykulturową społeczność skupioną wokół krajów Północy.

Wydarzenia w ramach Dni Skandynawskich odbyły się online, ze studia w Domu Skandynawskim. W tym roku wydarzenie  współtworzyło z nami wiele firm i podmiotów, które podzieliły się z nami doświadczeniem związanym z ekologią, transformacją klimatyczną, odpowiedzialnością biznesu w ochronie środowiska oraz zrównoważonym podejściem oraz projektowaniem ekologicznej przestrzeni miejskiej.

Webinary są dostępne tutaj:

Dzień pierwszy, 

wersja polska: https://youtu.be/kzT_em1sA00

wersja angielska: https://youtu.be/ICEi_Z3t1TY

Dzień drugi,

wersja polska: https://youtu.be/RmnVrl18fjQ

wersja angielska: https://youtu.be/om34W8j2WJg

Jak co roku, do współtworzenia Dni Skandynawskich dołączyły liczne instytucje kultury oferując ciekawy repertuar wydarzeń, zarówno tych w formie online, jak i na żywo.

Wśród gości honorowych znaleźli się m.in.: JE Anders H. Eide, Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce, JE Stefan Gullgren, Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce, JE Ole Toft    Ambasador Królestwa Danii w Polsce, JE Juha Ottman, Ambasador Republiki Finlandii w Polsce, Carsten Nilsen, Prezes SPCC,    Karin Sköld, Prezeska Ikea Retail w Polsce.

Organizator

Partner strategiczny

Partnerzy

Instytucje wspierające

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.