Partnerzy

JE Anders Eide

Ambasador Norwegii w Polsce

JE Anders Eide pełni funkcję Ambasadora Norwegii w RP od września 2020 roku.

Od 25 lat pracuje w norweskiej służbie zagranicznej, w tym w placówkach w Bangkoku, Madrycie i Misji Norwegii przy Unii Europejskiej w Brukseli.

Jako ekspert prawa europejskiego był także pełnomocnikiem rządu norweskiego w różnych sprawach przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości i Trybunałem EFTA.

JE Stefan Gullgren

Ambasador Szwecji w Polsce

Stefan Gullgren jest Ambasadorem Szwecji w Polsce od września 2017 r.  Pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Generalnego i Szefa Departamentu ds. Europy Wschodniej i Azji Środkowej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szwecji w latach 2013-2017 oraz jako Ambasador Szwecji na Ukrainie w latach 2009– 2013.

JE Juha Ottman

Ambasador Finlandii w Polsce

Ambasador Juha Ottman rozpoczął karierę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Finlandii w 1996 roku. Od września 2018 r. jest Ambasadorem Finlandii w Polsce. Przedtem sprawował funkcję Zastępcy Dyrektora Generalnego w Departamencie Europy w fińskim MSZ. Wcześniej był Ambasadorem Finlandii w Chorwacji. Pracował także w Stałym Przedstawicielstwie Finlandii przy UE w Brukseli oraz w Ambasadzie Finlandii w Serbii. Jego doświadczenie w dyplomacji obejmuje sprawy Unii Europejskiej, w szczególności politykę rozszerzenia UE oraz kwestie polityki handlowej. Ambasador Ottman ukończył Helsińską Szkołę Ekonomii i posiada tytuł magistra nauk ścisłych.

JE Ole Toft

Ambasador Danii w Polsce.

Dyplomata i pracownik administracji rządowej specjalizujący się w sprawach europejskich. Ukończył studia magisterskie na kierunki prawniczym na Uniwersytecie w Kopenhadze. Od 1994 roku związany z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, zajmował stanowiska w Departamencie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, Departamencie Polityki Europejskiej oraz jako szef Sekretariatu Wykonawczego. W 2001 r. został doradcą ds. Polityki europejskiej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Trzykrotnie był delegowany do Stałego Przedstawicielstwa Danii przy Unii Europejskiej w Brukseli: w 1998 roku jako Sekretarz Ambasady, w 2004 roku jako Radca, a w 2013 roku jako Zastępca Stałego Przedstawiciela. W 2015 roku został powołany na stanowisko Podsekretarza ds. Zasobów i Operacji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 2017 r. Objął stanowisko Dyrektora ds. Rybołówstwa w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, które rok później piastował w Ministerstwie Środowiska i Żywności. Odznaczony Orderem Kawalerskim Dannebrog.

Piotr Kotfis

Konsul Honorowy Norwegii w Szczecinie

Adwokat, urodzony w 1977 roku w Szczecinie. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego, dyplom uzyskał w 2001 roku. W latach 2009-2017 wykładowca prawa medycznego i etyki lekarskiej na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

Funkcję Konsula Honorowego Królestwa Norwegii objął w roku 2020.

Działalność zawodową i społeczną skupia na współpracy Polski i Skandynawii, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii i koncepcji zrównoważonego rozwoju.

Prywatnie entuzjasta sportów zimowych, współtwórca idei i współzałożyciel ruchu na rzecz organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Karkonoszach #Karkonosze2030 - będących kontynuacją koncepcji najbardziej proekologicznych Igrzysk Olimpijskich w historii - Lillehammer 1994. Szczęśliwy mąż i ojciec.

Marek Czernis

Konsul Honorowy Szwecji w Szczecinie

Radca prawny przy OIRP w Szczecinie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Założyciel Kancelarii Marek Czernis Kancelaria Radcy Prawnego w Szczecinie, która działa od 1995 r.

Przed założeniem Kancelarii pracował w kancelariach angielskich w Londynie (m.in. Middleton Potts, Sinclair Roche) oraz amerykańskich w Nowym Yorku (m.in. Haight, Gardner Poor & Havens).

Od przeszło trzydziestu lat uczestniczy i świadczy obsługę prawną w krajowym i międzynarodowym obrocie gospodarczym obejmującym, w szczególności, międzynarodowy obrót morski i energetyczny, międzynarodowe transakcje finansowe i ubezpieczeniowe (ze szczególnym uwzględnieniem londyńskiego rynku ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego).

Uczestnik i prelegent na wielu krajowych i zagranicznych konferencjach i prezentacjach prawnych oraz gospodarczych. Członek Komisji Prawa Morskiego Polskiej Akademii Nauk przy oddziale PAN w Gdańsku, wieloletni członek trzech Komisji Kodyfikacyjnych Prawa Morskiego (współautor kodeksu morskiego dotyczącego przewozu ładunków morzem), założyciel reaktywowanego Polskiego Stowarzyszenia Prawa Morskiego, członek i współpracownik wielu organizacji krajowych i międzynarodowych (IMO, UNCTAD, UNICTRAL, CMI, BIMCO itp.).

Autor licznych publikacji specjalistycznych.

Konsul Honorowy Królestwa Szwecji w Szczecinie od 2017 roku.

Dr Adolf Wysocki

Konsul Honorowy Finlandii w Szczecinie

Absolwent Wydziału Inżynieryjno- Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej /1972/. Doktor nauk ekonomicznych.

Przez ponad 45 lat związany był z gospodarką morską. Pełnił funkcje kierownicze w przedsiębiorstwach armatorskich. Współorganizator konferencji i sympozjów naukowych oraz autor szeregu publikacji dotyczących szeroko pojmowanej problematyki gospodarki morskiej.

W latach 1990 – 96 kierował przedstawicielstwem Armatorów polskich w Helsinkach, stąd znajomość Finlandii, jako kraju przyjaznego jego mieszkańcom.

Od marca 2016 r. na emeryturze.

Konsul honorowy Republiki Finlandii w Szczecinie z jurysdykcją na województwo zachodniopomorskie od października 2013 r.

szczecin@konsulat-finlandia.pl

Andrzej Preiss

Konsul Honorowy Królestwa Danii w Szczecinie

Adwokat, od urodzenia szczecinianin, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od wielu lat wykonuje zawód adwokata w Szczecinie a także partner w BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp. k., jednej z wiodących kancelarii prawnych w Polsce, świadczących usługi doradztwa w zakresie prawa gospodarczego.

Wyspecjalizowany w dziedzinie prawa gospodarczego, w szczególności wielkich inwestycji infrastrukturalnych i przemysłowych. Członek Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR) – polskiej organizacji, zrzeszającej niezależnych inżynierów, prawników i ekonomistów, zajmujących się m.in. zarządzaniem przedsięwzięciami inwestycyjnymi zgodnych ze standardami międzynarodowymi. SIDIR członkiem i jedynym w Polsce przedstawicielem FIDIC (Fédération Internationale Des Ingénieurs-Conseils).

Od roku 2002 konsul honorowy Królestwa Danii na obszar województwa zachodniopomorskiego. Wniósł wkład w liczne inwestycje duńskie w regionie, dzięki którym Dania jest wiodącym inwestorem w regionie. Wyrazem tego była (jedyna poza Warszawą) wizyta następcy tronu, Księcia Fryderyka z księżną Mary w Szczecinie.

W uznaniu zasług dla Danii i jej obywateli konsul Andrzej Preiss odznaczony został przez Królową Danii najstarszym odznaczeniem w Europie, dwukrotnie Orderem Dannebrog, w roku 2011 Orderem Kawalera, w roku 2021 Orderem Rycerza

Prywatnie mąż i ojciec.

Carsten William Nilsen

Przewodniczący Zarządu Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej

Carsten William Nilsen jest obywatelem Norwegii. Posiada 40 lat doświadczenia zawodowego w branży bezpieczeństwa. Zajmował wysokie stanowiska kierownicze w międzynarodowych strukturach w Hongkongu, Europie, na Bliskim Wschodzie, oraz w Azji i Dalekim Wschodzie.

Od 1992 do 2011 roku CEO i Prezes Grupy G4S w Polsce, zatrudniającej blisko 10 000 osób na terenie całego kraju.

Członek Zarządu Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej od początku jej istnienia, a 8-krotnie wybierany na Przewodniczącego w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Karin Sköld

Prezeska i Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju, IKEA Retail Polska

Karin Sköld objęła stanowisko Prezeski IKEA Retail Polska oraz Dyrektorki Generalnej ds. Zrównoważonego rozwoju 1 września 2020 r. Wcześniej pełniła funkcję Dyrektorki Regionalnej w Polsce od styczniu 2019 roku i była odpowiedzialna za rozwój marki IKEA na rynkach lokalnych poza Warszawą.

Pracę w IKEA rozpoczęła w 2003 roku w sklepie IKEA Kållered w Szwecji. Od 2004 roku, przez 2 lata zajmowała się planowaniem dostaw, a następnie dbała o strategie zakupowe i zarządzanie. W 2013 roku objęła stanowisko Project Manager IKEA Food Services w Szwecji, gdzie pracowała przez rok. Przez kolejne 3 lata Karin pełniła funkcję doradczą będąc Asystentką Prezesa Grupy Ingka, a następnie kierowała sklepem IKEA w Chinach.

Karin ukończyła Chalmers University of Technology w Szwecji otrzymując tytuł Magistra Inżynierii i Zarządzania Przemysłowego.

O IKEA:

Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działamy w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive.

Grupa Ingka, dawniej znana jako Grupa IKEA, posiada w Polsce dwanaście sklepów IKEA i 64 Punkty Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz Centrum Dystrybucji w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego. Należy do niej także sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku.

Eryk

Eryk jest dostawcą usług elektrycznych, instalacji mechanicznych, inżynieryjnych oraz spawalniczych, działającym na arenie międzynarodowej. Ułatwiamy naszym Klientom szybkie i elastyczne dopasowanie zasobów do aktualnych potrzeb, dzięki czemu mogą oni uniknąć różnorakich kosztów związanych z powiększaniem i redukcją własnej siły roboczej.

Finn Mortensen

Dyrektor wykonawczy State of Green

Dyrektor wykonawczy State of Green od 2008 roku.

Wcześniej redaktor biznesowy Berlingske Tidende (2002-2008), redaktor wiadomości w Borsen (1995-2002), specjalista ekonomiczno-polityczny w ambasadzie USA w Kopenhadze (1985-1995).

Posiada tytuł magistra języków nowożytnych. Uczestniczył w programach menedżerskich na Columbia University i Wharton Business School, a także w programach zarządzania mediami w Stanach Zjednoczonych i Szwecji.

Urodzony 22 lutego 1955, żonaty, troje dorosłych dzieci.

Współautor (wraz z Thomasem Larsenem) bestsellerowej biografii duńskiego armatora morskiego Mærsk Mc-Kinney Møller z A.P. Moller-Maersk z 2008 roku (książka ukazała się od tego czasu w tłumaczeniach na język angielski i chiński).

Krzysztof Zamożny

Szef Sprzedaży E-mobility Polska w firmie Garo Polska Sp. z o.o.

Szef Sprzedaży E-mobility Polska w firmie Garo Polska Sp. z o.o.

Popularyzator praktycznej wiedzy o rozwiązaniach dla elektromobilności na targach, konferencjach i w prasie.

Josefine Wikholm

Główny architekt w Semren & Mansson w Göteborgu

Josefine Wikholm jest głównym architektem w Semren & Mansson w Göteborgu.

Głównie zajmuje się architekturą mieszkaniową i projektowaniem urbanistycznym, a jej podejście jest transdyscyplinarne i wpowadzające zrównoważone programy w projekty.

Josefine kształciła się w Królewskim Instytucie Technologii w Sztokholmie oraz w Delft University of Technology w Holandii.

Zanim dołączyła do Semren & Mansson w 2020 roku, pracowała dla West 8 Urban Designers & Landscape Architects w Rotterdamie oraz Wingardhs Architects and White Architects w Szwecji.

Paweł Jaworski

urbanista, który rozwija autorską metodę urbanistyki eksperymentalnej łączącą badania, projektowanie oraz partycypację. W 2017 roku przygotował pierwszą w Polsce koncepcję przekształcenia ulicy śródmiejskiej poprzez testowanie rozwiązań tymczasowych wspólnie z osobami, które z niej korzystają na co dzień (Żywa Ulica w Dąbrowie Górniczej). W podobny sposób pracował w Warszawie, Krakowie i Gorzowie Wielkopolskim. Dziś zajmuje się planem mobilności dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz przemianą przestrzeni publicznej w centrum Bytomia i na Starym Mieście w Szczecinie.

The Greencarrier Group

Greencarrier Freight Services Poland Sp. z o.o.

Greencarrier to jeden z największych prywatnych operatorów logistycznych w regionie Skandynawskim. Posiadając własne oddziały w krajach Nordyckich, Bałtyckich, wschodniej Europie, Wielkiej Brytanii oraz w Chinach, oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne obejmujące zarówno transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy, jak i logistykę kontraktową. Każdego dnia koordynujemy zlecenia dla ponad 15000 klientów, dbając o wysoką jakość obsługi i terminową dostawę. Nasze główne wartości – humor i radość, zaangażowanie i współpraca, definiują to kim jesteśmy i jak prowadzimy działalność. Działamy w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Cieszymy się, że możemy razem z sukcesem współpracować i dobrze się przy tym bawić. Jesteśmy dumni z posiadania pełnych pasji i zaangażowanych pracowników.

NCDC

Nordic Consulting & Development Company

NCDC- Nordic Consulting & Development Company S.A.- szczecińska firma z duńskimi korzeniami, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania i dostarczaniem usług IT dostosowanych do potrzeb dużych instytucji finansowych na całym świecie, w szczególności firm ubezpieczeniowych.

NCDC to zespół prawie 140 specjalistów, których łączy wspólna pasja do tworzenia nowych, lepszych rozwiązań.

„Nasza organizacja jest zbudowana na zaufaniu i odpowiedzialności , ze szczególnym naciskiem na jakość, niezależnie od tego, czy chodzi o dostarczany produkt, sposób, w jaki się nawzajem traktujemy, czy też rolę, jaką pełnimy w codziennej pracy. Szacunek, zaufanie i jakość to nasz cel.” Paweł Finkielman, założyciel NCDC

Vestas

Vestas-Poland Sp. z o.o.

Vestas jest globalnym partnerem w zakresie zrównoważonych rozwiązań energetycznych. Projektuje, produkuje, instaluje i serwisuje lądowe i morskie turbiny wiatrowe zlokalizowane w 82 krajach. Dzięki wiodącym w branży rozwiązaniom smart data, oraz ponad 117 GW mocy eksploatowanych turbin, wykorzystuje dane do interpretacji, prognozowania i użytecznego wykorzystywania zasobów wiatrowych, oraz dostarczania najlepszych w swojej klasie rozwiązań z zakresu energetyki wiatrowej. Wraz z naszymi klientami oraz ponad 29 tysiącami pracowników, Vestas dostarcza światu zrównoważone rozwiązania energetyczne zapewniające świetlaną przyszłość. Jesteśmy dumni, że zainstalowaliśmy w Polsce urządzenia osiągające ponad 2,6 GW mocy, a ponad 500 naszych pracowników pracuje na rzecz zielonej transformacji w Polsce.

Northern Lights

Northern Lights to norweska spółka joint venture, której właścicielami są Equinor, Shell i Total. Firma rozwija otwartą i elastyczną infrastrukturę do transportu dwutlenku węgla (CO2). Pozyskany CO2 jest transportowany statkiem do terminala odbiorczego w zachodniej Norwegii, tymczasowo magazynowany, a następnie zatlaczany rurociągiem do złoża znajdującego się 2600 metrów pod dnem morskim w celu stałego składowania. Infrastruktura transportowa i magazynowa zapewnia bezpieczne i trwałe składowanie podziemne dla przemysłu z całej Europy. Uruchomienie infrastruktury planowane jest na 2024 rok.

Volvo Polska

Volvo Polska to część Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz systemów napędowych do łodzi motorowych i urządzeń przemysłowych. W Polsce Volvo obecne jest od lat 70-tych. Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów, a kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności. Obecnie firma Volvo Polska obejmuje: największą w Europie fabrykę autobusów Volvo, produkującą m.in. elektryczne autobusy Volvo, a także organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych oraz globalne centra dostarczające usługi biznesowe w takich sektorach, jak IT, finansowy i HR. Volvo Polska zatrudnia blisko 4 tysiące pracowników i jest wiodącym pracodawcą w mieście i w regionie, utytułowanym w ostatnich latach wieloma wyróżnieniami dla najlepszego pracodawcy.

Norwegian Energy Partners (NORWEP)

Norwegian Energy Partners (NORWEP) jest organizacją z jasno określonym celem: wspierać i pomagać w umiędzynarodowieniu norweskiego przemysłu energetycznego. NORWEP działa jako katalizator procesów między norweskim przemysłem, a międzynarodowymi przedsiębiorstwami i rządami.

Wizja Norwegian Energy Partners jest następująca: Wzmacnianie długoterminowych podstaw tworzenia dobrobytu i zatrudnienia w norweskim przemyśle energetycznym, jest możliwe poprzez międzynarodowe i skoncentrowane wysiłki, oraz budowanie zbiorowej konkurencyjności firm partnerskich.

Głównym celem jest wzmocnienie pozycji i konkurencyjności przemysłu energetycznego na arenie międzynarodowej, oraz zapewnienie wzrostu dobrobytu poprzez zaangażowaną współpracę. Norwegian Energy Partners opiera się na wspólnym zamiarze osiągnięcia synergii poprzez skoncentrowane wysiłki, koordynację i zarządzanie działaniami i aktywnościami.

Organizator

Partner strategiczny

Partnerzy

Instytucje wspierające

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.