Historia

Pierwsze święto Skandynawii - 2014 rok

Dni Skandynawskie w Szczecinie obchodziliśmy po raz pierwszy 4-6 kwietnia 2014 roku. Przyświecającą im ideą było budowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań, ułatwiającego nawiązywanie kontaktów biznesowych, połączonych z prezentacją oferty gospodarczej.

- Skandynawia okazuje się naszym naturalnym partnerem, jeśli chodzi o współpracę na wielu płaszczyznach. Zależy nam żeby Szczecin stał się centrum współpracy polsko-skandynawskiej, abyśmy mogli tutaj każdego roku odbywać spotkania i rozmawiać o wielu aspektach naszych działań. Mam nadzieję że bogaty i interesujący program zachęci do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu – zachęcał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

- Cieszę się ze miasto zdecydowało się na taką inicjatywę. Dania jest obecna w Szczecinie od dawna. Przekazuję gorące poparcie dla tej inicjatywy od pana Ambasadora i deklaruje pełną współpracę przy działaniach na rzecz tego wydarzenia – dodał na konferencji poprzedzającej Dni Skandynawskie Andrzej Preiss - Konsul Honorowy Królestwa Danii.

Pierwsza edycja imprezy okazała się wielkim sukcesem. Program obchodów Dni Skandynawskich opierał się na 4 modułach: biznesowym, sportowym, edukacyjnym i kulturalnym. W ramach każdego z nich odbywały się różne wydarzenia, począwszy od konferencji „Skandynawski model współpracy w Szczecinie – wymiana wiedzy i doświadczeń”, poprzez prezentacje artystyczne, pokazy filmów, wystawy plenerowe, kończąc na imprezach sportowych. Nie zabrakło również wielu ciekawych gości.

Organizator

Partnerzy

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.