Historia

Pierwsze święto Skandynawii - 2014 rok

Dni Skandynawskie w Szczecinie obchodziliśmy po raz pierwszy 4-6 kwietnia 2014 roku. Przyświecającą im ideą było budowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań, ułatwiającego nawiązywanie kontaktów biznesowych, połączonych z prezentacją oferty gospodarczej.

- Skandynawia okazuje się naszym naturalnym partnerem, jeśli chodzi o współpracę na wielu płaszczyznach. Zależy nam żeby Szczecin stał się centrum współpracy polsko-skandynawskiej, abyśmy mogli tutaj każdego roku odbywać spotkania i rozmawiać o wielu aspektach naszych działań. Mam nadzieję że bogaty i interesujący program zachęci do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu – zachęcał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

- Cieszę się ze miasto zdecydowało się na taką inicjatywę. Dania jest obecna w Szczecinie od dawna. Przekazuję gorące poparcie dla tej inicjatywy od pana Ambasadora i deklaruje pełną współpracę przy działaniach na rzecz tego wydarzenia – dodał na konferencji poprzedzającej Dni Skandynawskie Andrzej Preiss - Konsul Honorowy Królestwa Danii.

Pierwsza edycja imprezy okazała się wielkim sukcesem. Program obchodów Dni Skandynawskich opierał się na 4 modułach: biznesowym, sportowym, edukacyjnym i kulturalnym. W ramach każdego z nich odbywały się różne wydarzenia, począwszy od konferencji „Skandynawski model współpracy w Szczecinie – wymiana wiedzy i doświadczeń”, poprzez prezentacje artystyczne, pokazy filmów, wystawy plenerowe, kończąc na imprezach sportowych. Nie zabrakło również wielu ciekawych gości.

Organizator

Partner strategiczny

Partnerzy

Instytucje wspierające

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.