Słowo wstępu

Słowo Prezydenta Szczecina

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam Państwa na obchody 10. edycji Dni Skandynawskich. To wyjątkowe, bo jubileuszowe wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem Sztuczna inteligencja i edukacja przyszłości - między technologią a odpowiedzialnością społeczną. Jak zawsze staramy się poruszać ważne dla nas wszystkich tematy i uczyć się od siebie nawzajem. Mam nadzieję, że i tym razem wspólne spotkania dadzą moc wiedzy, nowych pomysłów i rozwiązań oraz partnerstw.

 Dni Skandynawskie jako wydarzenie na stałe wpisały się w działania Miasta Szczecin pod kątem kooperacji z krajami nordyckimi, które dają możliwość debaty nad nowymi wyzwaniami oraz nakreślają kierunki rozwoju Szczecina w kontekście współpracy polsko-skandynawskiej z ukazaniem potencjału Miasta w dziedzinach nauki, kultury, edukacji i gospodarki.

 Podczas tegorocznej edycji Dni Skandynawskich będziemy mieli okazję przyjrzeć się kwestiom związanym z coraz bardziej rozpowszechniającą się w dzisiejszym świecie sztuczną inteligencją. Na ich podstawie będziemy zdolni dostrzec, co nowego może ona wnieść w świat edukacji i jak będzie ona wpływać na rozwój ludzi. Pomogą nam także wyciągnąć wnioski na temat tego, jaki potencjał i szanse drzemią za obecną technologią i na co powinniśmy zwrócić uwagę, by korzystać z niej we właściwy, rozsądny i bezpieczny sposób.

 Będziemy rozmawiać między innymi o rynku pracy widzianym zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i młodego człowieka, który dopiero przekracza próg swojego życia zawodowego. Obędą się również debaty z udziałem firm, organizacji oraz instytucji, gdzie będzie można poznać ich punkt widzenia na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Obok dyskusji na tematy merytoryczne odbędzie się także Parada Skandynawska i Piknik Skandynawski, na które serdecznie zapraszam wszystkich Szczecinian. Będą one nie tylko znakomita okazją do dobrej zabawy i relaksu w stylu „hygge”, ale także w sposób symboliczny podkreślą istotę podejmowania wspólnych działań międzynarodowych w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Gorąco zachęcam do współtworzenia Dni Skandynawskich.

 

 

Do zobaczenia

Piotr Krzystek
Prezydent Miasta Szczecin

 

Organizator

Partnerzy

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.