Słowo wstępu

Słowo Prezydenta Szczecina

Szanowni Państwo,

przed nami kolejna, siódma edycja Dni Skandynawskich, wyjątkowego przedsięwzięcia międzynarodowego,  które jak zawsze, stanowi bogaty cykl wydarzeń podkreślających współpracę Miasta Szczecin ze Skandynawią, a także tworzących wielotorową płaszczyznę spotkań w atmosferze wzajemnego porozumienia.
W tym szczególnym czasie, w okresie stawianych przed nami wyzwań związanych z pandemią COVID-19, poczucie wspólnoty oraz bliskie relacje z partnerami nabrały jeszcze większego znaczenia. Tegoroczne Dni Skandynawskie, organizowane w bezpiecznej formie wideokonferencji oraz wydarzeń udostępnionych on-line, są dowodem na ciągłe umacnianie się i rozwijanie współpracy.  
7. Dni Skandynawskie będą szczególne również ze względu na uroczyste otwarcie Domu Skandynawskiego – Scandinavian Meeting Point Szczecin – miejsca niezwykłego, będącego wynikiem wieloletniej realizacji wspólnie stawianych celów oraz elementem intensyfikującym działania w zakresie współpracy międzynarodowej. Gorąco zachęcam do zapoznania się z programem i współtworzenia z nami Dni Skandynawskich.

Do zobaczenia!


Piotr Krzystek
Prezydent Miasta Szczecin

 

 

Organizator

Partner strategiczny

Partnerzy

Instytucje wspierające

Instytucje wspierające II

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.