Słowo wstępu

Słowo Prezydenta Szczecina

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam na obchody 9. edycji Dni Skandynawskich, których tematem przewodnim będzie Inkluzywność i różnorodność – drogą do sukcesu.  

Dni Skandynawskie, wydarzenie, które na stałe wpisało się w działania Miasta Szczecin jako płaszczyzna współpracy z krajami nordyckimi, daje możliwość debaty nad nowymi wyzwaniami, a także określenia kierunków rozwoju Szczecina w kontekście współpracy polsko-skandynawskiej z ukazaniem potencjału Miasta w dziedzinach kultury, edukacji i gospodarki.

Tegorocznym Dniom Skandynawskim będą towarzyszyły wydarzenia, które pozwolą ukazać inkluzywność, czyli dostępność dla wszystkich oraz różnorodność i  wspólne tworzenie przedsięwzięć pozwalających budować dobrostan społeczeństwa i jego zrównoważony rozwój.

Rozmawiać będziemy między innymi o rynku pracy widzianym zarówno ze strony pracodawców, jak i ludzi młodych, będących dopiero na progu swojej kariery zawodowej. Obok dyskusji na tematy merytoryczne odbędzie się także Parada Skandynawska i Piknik Skandynawski, na które serdecznie zapraszam wszystkich Szczecinian. Będą one nie tylko znakomita okazją do dobrej zabawy i relaksu w stylu „hygge”, ale także w sposób symboliczny podkreślą istotę podejmowania wspólnych działań międzynarodowych
w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia.

 
Gorąco zachęcam do współtworzenia Dni Skandynawskich.

Do zobaczenia

Piotr Krzystek
Prezydent Miasta Szczecin

 

Organizator

Partner strategiczny

Partnerzy

Instytucje wspierające

Instytucje wspierające II

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.