Aktualności

Me.Ba - Międzynarodowy Meeting Jazzowy

Dni Skandynawskie to także Me.Ba, międzynarodowe spotkania muzyczne. Przedstawiamy pierwszą artystkę, występującą podczas tegorocznych spotkań.
 

W poprzednich edycjach wystąpili tacy artyści jak: Zbigniew Namysłowski, Roberto Ottaviano, Kari Bremnes czy Silje Nergard, Anders Bergcrantz Quartet Live czy też Foyn Friis Quartet. Łącznie zaprezentowało się już ponad 100 muzyków z Włoch, Słowenii, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii i Norwegii. A w tym roku wystąpi…

…Iris Bergcrantz Quintet (Szwecja)
1 kwietnia 2017 r., godz. 19.00

TRAFO Trafostacja Sztuki, bilety: 60 zł dostępne na Bilety.fm

Może wam się zdawać, że już wszystko słyszeliście – a jednak Iris Bergcrantz, młoda wokalistka i kompozytorka wprowadza do wokalnego jazzu nowy wymiar.

Kwintet Iris Bergcrantz to zespół rodzinny – ojciec Iris, Anders Bergcrantz, gra w nim na trąbce, mama, Anna Lena Laurin, na klawiszach, a Iris śpiewa. Koncertują razem przez całe jej życie, a pierwsze wspólne projekty w ramach Kwintetu Anna-Lena Laurin zrealizowali już w latach dziewięćdziesiątych, gdy Iris miała zaledwie cztery lata. Z czasem Iris dorosła do tego, by założyć własny zespół, a dokładnie w 2014. Do Kwintetu Iris Bergcrantz zaprosiła swoich rodziców, co było dość oczywistą decyzją. Zespół tworzą także Johan Kolsut grający na perkusji i narzeczony Iris, Anders Fjeldsted, grający na kontrabasie. Od momentu powstania, zespół wystąpił na licznych festiwalach i w wielu klubach muzycznych w Szwecji, Niemczech i Danii. Teraz zbliżają się koncerty w Czechach, Polsce i Estonii, jak również premiera w Stanach na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu w Rochester.

Międzynarodowe spotkania muzyczne Me.Ba odbędą się już po raz 7. Przypomnijmy, iż impreza ta powstała z myślą o integracji kultur muzycznych krajów z basenów mórz Bałtyckiego i Śródziemnego (Mediterranean + Bałtyk = Me.Ba).

Organizator

Partner strategiczny

Partnerzy

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.