O wydarzeniu

O wydarzeniu

Tegoroczna 6. edycja wydarzenia Dni Skandynawskich jest kontynuacją rozpoczętej w 2013 r. idei stworzenia w Szczecinie aktywnej i interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. W 2018 r., podczas piątej, jubileuszowej edycji zaproponowaliśmy nową formułę wydarzenia, która spodobała się naszym gościom. Dlatego też, wciąż nie przystajemy szukać innowacyjnych elementów, aby wydarzenie było skrojone na miarę potrzeb wszystkich uczestników.

Dziś z perspektywy już sześciu lat możemy śmiało powiedzieć, że nasze działania okazały się skuteczne, i w Szczecinie zauważamy coraz więcej elementów skandynawskich, zarówno
w gospodarce, jak i we wszystkich aspektach życia społecznego. Dni Skandynawskie są jedynym wydarzeniem w Polsce, które tak wielotorowo podkreśla współpracę ze Skandynawią i jest tak szeroką platformą do wymiany kontaktów i rozwoju wzajemnych relacji.

Szczecin z racji swojego położenia geograficznego jest naturalnym partnerem dla Skandynawii. Naszym głównym atutem jest bliskość natury oraz dynamizm i kreatywność młodych ludzi, co ma wiele wspólnego z podejściem rozwojowym, jakie można spotkać w Danii, Szwecji, Norwegii czy Finlandii. 

Stworzenie imprezy na najwyższym poziomie, nie tylko organizacyjnym, ale również i merytorycznym nie byłyby możliwe gdyby nie zaangażowanie parterów: Ambasad państw skandynawskich i Skandynawsko- Polskiej Izby Gospodarczej.

W sposób szczególny w tym roku chcemy zachęcić do współpracy przedsiębiorców organizując spotkania branżowe i panele dyskusyjne poświęcone tematyce start-upów, i przemysłu 4.0. W tej części będziemy mogli liczyć na best practice naszych partnerów, którzy są liderem w światowych raportach dotyczących innowacji. 

Doświadczeniem w osiąganiu harmonii pomiędzy pracą a życiem prywatnym, jak również w lepszym zarządzaniu, podzielą się eksperci zaproszeni przez Skandynawsko - Polską Izbę Gospodarczą.  Sporą część wydarzenia poświęcimy również koncepcji mającej na celu utworzenie miejsca skandynawskich spotkań w Szczecinie, a dla uczestników, którzy dążą do samodoskonalenia przygotowaliśmy warsztat pomysłów kreatywnych prowadzony przez znakomitego polskiego trenera biznesu.

Z pewnością każdy obecny i przyszły miłośnik Skandynawii znajdzie podczas wydarzenia ciekawe elementy programu.

Wśród gości honorowych znajdą się m.in.: JE Ole Egberg Mikkelsen Ambasador Królestwa Danii, JE Olav Myklebust, Ambasador Królestwa Norwegii, JE Stefan Gullgren Ambasador Królestwa Szwecji, eksperci Ministerstw, przedstawiciele środowisk akademickich, samorządowych, a także przedstawiciele biznesu, przedsiębiorców, środowisk pozarządowych, artystycznych i kulturalnych.

Bardzo ważnymi gośćmi tych wydarzeń są zawsze przedstawiciele naszych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych ze Skandynawii. Mamy nadzieję, że kolejne edycje przyniosą nowe partnerstwa.

Organizator

Patronat honorowy

Partner strategiczny

Partnerzy

Instytucje i firmy wspierające

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.