O wydarzeniu

O wydarzeniu

Tegoroczna 5. edycja wydarzenia jest kontynuacją rozpoczętej przed czterema laty idei stworzenia w Szczecinie aktywnej i interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. W tym roku wydarzenie odbędzie się w nowej formule, która mamy nadzieję spodoba się gościom i uczestnikom.

Szczecin, którego głównym atutem rozwojowym jest położenie, bliskość natury oraz dynamizm i kreatywność młodych ludzi, ma wiele wspólnego z podejściem rozwojowym, jakie można spotkać w Danii, Szwecji, Norwegii czy Finlandii.

Dni Skandynawskie są jedynym wydarzeniem w Polsce, które tak wielotorowo podkreśla współpracę ze Skandynawią i jest tak szeroką platformą do wymiany kontaktów i rozwoju wzajemnych relacji.

Bliska już i świetnie układająca się współpraca z ambasadami państw skandynawskich, pozwala na organizację imprezy na najwyższym poziomie, nie tylko organizacyjnym, ale również i merytorycznym. W sposób szczególny w tym roku chcemy zachęcić do współpracy przedsiębiorców, organizując spotkanie biznesowe – Business Connect, podczas którego na przedsiębiorców i uczestników czeka ciekawy program: m.in. giełda kontaktów – Business Speed Meetings, warsztaty na temat kompetencji międzykulturowych w biznesie, panel merytoryczny dotyczący innowacyjnej przestrzeni wzorem ze Skandynawii, spotkania z ekspertami. Wydarzenie dedykowane jest nie tylko przedsiębiorcom, ale również samorządowcom, architektom, urbanistom. Każdy, komu Skandynawia jest bliska, lub chce ją poznać, znajdzie podczas wydarzenia ciekawe elementy programu.

Wśród gości honorowych znajdą się m.in.: JE Hanna Lehtinen Ambasador Republiki Finlandii, JE Ole Egberg Mikkelsen Ambasador Królestwa Danii, JE Olav Myklebust, Ambasador Królestwa Norwegii, JE Stefan Gullgren Ambasador Królestwa Szwecji, eksperci Ministerstw, przedstawiciele środowisk akademickich, samorządowych, a także przedstawiciele biznesu, przedsiębiorców, środowisk pozarządowych, artystycznych i kulturalnych.

Bardzo ważnymi gośćmi tych wydarzeń są zawsze przedstawiciele naszych miast partnerskich ze Skandynawii (Esbjerg/Dania, Malmo/Szwecja) i zaprzyjaźnionych (Egersund, Evje/Norwegia). Mamy nadzieję, że kolejne edycje przyniosą nowe partnerstwa.

Organizator

Patronat honorowy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partner II

Instytucje kultury

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.