O wydarzeniu

O wydarzeniu

Dni Skandynawskie w Szczecinie to coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. Wydarzenie to podsumowuje realizowane działania w ramach współpracy samorządów, firm i przedsiębiorstw, instytucji kultury, a także szkół i uczelni. Ukazuje różnorodność aktywności, ale również otwiera możliwości dla nowych idei i projektów.

Szczecin z racji swojego położenia geograficznego jest naturalnym partnerem dla Skandynawii. Naszym głównym atutem jest bliskość natury oraz dynamizm i kreatywność młodych ludzi, co ma wiele wspólnego z wartościami tak bardzo cenionymi przez mieszkańców Danii, Szwecji, Norwegii czy Finlandii. 

Stworzenie wydarzenia na najwyższym poziomie, nie tylko organizacyjnym, ale również i merytorycznym, nie byłoby możliwe bez zaangażowania parterów: Ambasad państw skandynawskich i Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej. 

Podczas tegorocznego spotkania biznesowego przedstawione zostaną rozwiązania ekologiczne dla biznesu, aktywności na rzecz ochrony środowiska i racjonalnego gospodarowania energią. Posumujemy także działania w kierunku utworzenia miejsca stałych skandynawskich spotkań w Szczecinie. Na uczestników tegorocznej edycji czekają warsztaty, wydarzenia kulturalne i artystyczne oraz Piknik skandynawski na Alei Kwiatowej.  

Z pewnością każdy obecny i przyszły miłośnik Skandynawii znajdzie podczas wydarzenia ciekawe elementy programu.

Organizator

Partner strategiczny

Partnerzy

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.