Aktualności

Rowerzyści w drodze do Skanii

Tuż po godzinie 8.00, pierwszego dnia Dni Skandynawskich, grupa blisko 100  rowerzystów wyruszyła ze Szczecina do Malmo.

400 km, 184 mile morskie, 4 dni, blisko 100 rowerzystów. Tak w liczbach prezentuje się wyprawa rowerowa Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus, która już od 3 lat jest obowiązkowym punktem Dni Skandynawskich. W poprzednich latach w wyjeździe brało udział od 100 do 150 fanów dwóch kółek.

W pożegnaniu szczecińskich rowerzystów udział wzięli: Piotr Krzystek prezydent Szczecina, Inga Eriksson Fogh - Ambasador Królestwa Szwecji oraz Ole Egberg Mikkelsen - Ambasador Królestwa Danii.

 - Cieszę się, że po raz kolejny w ramach Dni Skandynawskich Klub Rowerowy Gryfus zorganizował wyprawę do Skandynawii – powiedział podczas pożegnania rowerzystów prezydent Piotr Krzystek. – Wasze rowerowe wyjazdy do Skandynawii, stały się już tradycją. To niezwykłe, że tak wielu z Was podejmuje tak trudne, ale jednocześnie ciekawe wyzwanie.  Przede wszystkim życzę Wam bezpiecznej wyprawy.

Tegoroczne pożegnanie rowerzystów było wyjątkowe. Wszystko za sprawą Ambasadora Królestwa Danii, który wraz z cyklistami, na rowerze, pokonał część trasy.

Celem wyjazdu jest promocja Szczecina i Pomorza Zachodniego w Skandynawii oraz zaproszenie mieszkańców Skanii do odwiedzenia Szczecina podczas finału regat The Tall Ships Races.

Wydarzenie zostało objęte Mecenatem Miasta Szczecin.

Organizator

Partner strategiczny

Partnerzy

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.