Słowo wstępu

Słowo Prezydenta Szczecina

Przed nami kolejna, szósta, edycja Dni Skandynawskich pełnych wydarzeń biznesowych, kulturalnych oraz sportowo-rodzinnych.

Gdy 6 lat temu tworzyliśmy ten projekt nie brakowało nam entuzjazmu i wiary w jego powodzenie. Naszym celem było zbudowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań ułatwiającego nawiązywanie kontaktów biznesowych i umożliwiającego prezentację ofert gospodarczych. Efekt jakim cieszymy się dziś, wielotorowość płaszczyzn współpracy i klimat wzajemnych relacji przerósł nasze oczekiwania. Myślę, że ma on wiele wspólnego ze szwedzkim Lagom lub duńskim Hyge.

Szczecin jest dynamicznie rozwijającym się miastem, które stwarza warunki do lokalizacji skandynawskiego kapitału. Dziś w Szczecinie kapitał skandynawski jest reprezentowany przez ponad 160 firm w Szczecinie i ponad 400 w regionie. Połączenie lotnicze aż do 6 miast w Norwegii, Szwecji i Danii sprawia, że warunki do współpracy stają sie jeszcze bardziej sprzyjające. To wszystko daje nam solidne podstawy do kooperacji i intensyfikacji istniejących już kontaktów.

W tym roku partnerem strategicznym wydarzenia jest Ambasada Danii. Tegorocznej edycji Dni Skandynawskich przyświeca 100 lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Danią, Szwecją, Norwegią i Finlandią. Ten dostojny jubileusz jest więc jeszcze jedną okazją do świętowania Skandynawii w Szczecinie.

Wydarzenie rozpoczniemy we wtorkowy wieczór Galą Inauguracyjną w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Przygotowujemy dla Państwa wyjątkowy program artystyczny. Wierzę, że będzie to także okazja do spotkań i rozmów w skandynawskiej atmosferze.

15 maja zaprosimy Państwa na wydarzenie biznesowe, które w tym roku dedykowane będzie tematyce start-upów, Przemysłu 4.0, jak również kwestiom związanym ze Smarter Working and Living. W ramach wydarzenia będzie możliwość wzięcia udziału w serii warsztatów, spotkań i prezentacji biznesowych. Tego dnia chciałbym także zaprezentować Państwu nową inicjatywę Miasta otwierającą różnorodne możliwości kontaktów ze Skandynawią.

Pozostałe dni również wypełnione będą ciekawymi propozycjami, zarówno kulturalnymi, naukowymi jak i biznesowymi, a całość przedsięwzięcia zakończy barwny Piknik Skandynawski na Alei Kwiatowej w centrum miasta.

Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznej edycji Dni Skandynawskich w Szczecinie!

Organizator

Patronat honorowy

Partner strategiczny

Partnerzy

Instytucje i firmy wspierające

ProgramSprawdź,
co dla Ciebie przygotowaliśmy.
KontaktMasz pytanie?
Napisz do nas.